BAU Kıbrıs İsmail Ölmez’e Fahri Doktora unvanı verdi

Tarih:

Sosyal Medya

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi Senatosu, fakültenin önerisi ve kendisine verilen yetkiye dayanarak İsmail Ölmez’e Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Fahri Doktora unvanı verdi.

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Toycan, ülkemize ve Eğitime verdiği önemli desteklerden dolayı İsmail Ölmez’e Fahri Doktora Belgesi takdim etti.

Sunum sırasında BAU Kıbrıs Senatosu Üyeleri Rektör Prof. Dr. Mehmet Toycan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Evre, Rektör Danışmanı Yrd. Banu Numan Uyal, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veclal Gündüz, Genel Sekreter Yardımcısı ve Uluslararası Ofis Başkanı Nüket Tanol hazır bulundu.

Rektör Prof. Meymet Toycan, “İsmail Ölmez, 2012 yılından bu yana Afrika kıtasının güneyinde yer alan Eswantini Krallığı’nda Türkiye Cumhuriyeti’nin Fahri Başkonsolosu olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda önemli bir iş adamıdır. İsmail Ölmez, Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC’de okumak için adaya gelmek isteyen öğrencilere eğitim alma fırsatı yaratarak destek vermektedir. Ayrıca adamızın ve üniversitemizin eğitim kalitesi hakkında doğru bilgiler aktararak kurumumuzu en iyi şekilde temsil ettiğini belirtti.

Sunumda BAU Kıbrıs Rektörü ve tüm Senato üyelerine teşekkürlerini ileten İsmail Ölmez, KKTC’nin kendisi için önemli bir yer tuttuğunu ve Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi ile her zaman destek ve işbirliğine hazır olduğunu belirtti.

spot_img

Diğer Haberler

Aşırı sıcaklara dikkat!

Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, son dönemde hava sıcaklıklarındaki aşırı artışın çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Sakarya...