‘Futbolun gelişmesi için altyapıya önem verilmeli’

Tarih:

Sosyal Medya

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Aytaç Karavezirler ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar kabulde yaptığı konuşmada, futbolun büyük bir camia olduğunu ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun da önemli bağlantılarının olduğunu belirterek, ülkemizde en fazla taraftara sahip spor dalı olan futbolun gelişmesi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.
Uluslararası camiada ülke sporuna uygulanan haksız engellemeler ve kısıtlamalara rağmen olumlu gelişmeler yaşandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar; oyuncular, futbol sahaları ve spor tesisleri konusunda ilerlemeler yaşandığını vurguladı.
Futbolun gelişmesi için dış temasa dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, devletin ve sivil toplum örgütlerinin yaptığı girişimlerin olumlu gelişmelere vesile olduğunu dile getirdi.
Kurumsal bağların gelişmesi için çalışmaların sürmesi gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, karşılıklı temasın önemine dikkat çekti.
Futbolun gelişmesi için herkesin uğraş vermesi gerektiğini anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, altyapıda futbolcu yetiştirilmesi ve maçlarda daha çok taraftar olmasının önemine vurgu yaptı.
Pandemi döneminde futbolun oynatılamadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, ekonomi geliştikçe spora yapılan katkıların da artaracağını kaydetti.
Futbol Kulüpler Birliği yönetim kurulunu yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ederek başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Tatar; futbolculara, antrenörlere, kulüp yöneticilerine ve hakemlere de yeni sezonda başarılar diledi.
Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Aytaç Karavezirler de kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ülke gençliği için Türkiye Kulüpler Birliği ile birlikte çalışma yapılmasının önemine dikkat çekti.
spot_img

Diğer Haberler

Aşırı sıcaklara dikkat!

Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, son dönemde hava sıcaklıklarındaki aşırı artışın çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Sakarya...