‘Hayatın getirdiği sınavlar karşısında çok çalışarak üretmek gerek’

Tarih:

Sosyal Medya

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılarak bir konuşma yaptı.  25 yıllık tecrübe ve başarının, Kıbrıs kampüsünün açılması için ortaya konan gayretlerin sonucu oluşan değerin  Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için bir iftihar kaynağı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, emeği geçen herkesi tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, mezun olanların hayat boyu sürecek yolculuklarında burada yaratılan tecrübe, kültürel değer ve eğitim kapasitesinin onlara rehber olacağını dile getirerek hayat boyu eğitimin sürdüğüne işaret etti.

Hayatın getirdiği sınavlar karşısında çok çalışarak üretmek gerektiğine değinen Cumhurbaşkanı, yaratıcı ve çalışkan insanlara dünyanın değişken koşullarında başarı elde edebilmeleri için destek olunması gerektiğini söyledi. Ülkelerine geri döndüklerinde Bahçeşehir ailesinin mezunlara iletişim kanalları ile desteği sürdüreceğine inanç belirten Cumhurbaşkanı Tatar, ülkelerine dönecek mezunlara başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, İngilizce olarak da yaptığı konuşmada, üniversitenin 25 yıl önce İstanbul’da kurulduğu zaman törene Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve dönemin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Süleyman Demirel ile katıldığını anlattı. Dürüstlük ile etik değerleri korumanın önemini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, tüm mezunlara mezuniyet sonrası yaşamlarında başarılar diledi.

spot_img

Diğer Haberler