Dr. Ziya Öztürkler Kimdir?

Tarih:

Sosyal Medya

Dr. Ziya ÖZTÜRKLER 1978 yılında Güzelyurt’ta doğdu. Lisans eğitimini Yakındoğu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi Halk Bilimi Eğitimi Bölümü’nde, doktora eğitimini Yakındoğu Üniversitesi Eğitim Yönetimi Denetimi Ekonomisi ve Planlaması Bölümü’nde aldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Yönetim ve Liderlik Sertifika Programı’nı tamamladı.

Lefke Gazi Lisesi, Şehit Turgut Ortaokulu ve Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’nde 2001-2014 yılları arasında öğretmenlik yaptı. 2014-2022 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü olarak görev yaptı.

2014- 2021 yılları arasında ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Yönetim Kurulu Üyeliği, 2015-2017 yılları arasında Güzelyurt Türk Kızılay Derneği Başkanlığı, 2021-2022 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu Üyeliği ve Cumhurbaşkanlığı İki Taraflı Eğitim Teknik Komitesi Üyeliği görevlerini yürüttü.

“Bir Gelecek Düşlüyorum”, “Güzelyurt Kültürü”, “Kıbrıs Gazetesi’nden Alıntılar” adlı kitapları yayınlanmıştır.  Birçok bilimsel bildiri, makale ve köşe yazısı bulunmaktadır.

23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi Güzelyurt Milletvekili seçilmiştir.

12 Mayıs 2022 tarihinde İçişleri Bakanı olarak atanmış ve görevine başlamıştır.

İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

spot_img

Diğer Haberler