‘Şampiyon Meleklerin isimlerinin yaşatılması için yapılan her katkı çok önemli’

Tarih:

Sosyal Medya

Gazimağusa Artı Eğitim Merkezi’nin Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği için düzenlediği etkinlikte Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak gerekli desteği sağlayacaklarını da belirtti.

Kermeste konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 6 Şubat depremi sonrasında yaşanan tarifsiz üzüntüye dikkat çekti. Bakanlar Kurulu’ndan alınan bir kararla Şampiyon Meleklerin şehit olarak kabul edilmesinin ve kabirlerinin de şehitlik olarak düzenlenmesinin açıklandığını belirtti.

Şampiyon Meleklerin isimlerinin ebediyen yaşatılacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, depremde hayatını kaybeden binlerce insana atıfta bulunarak, “Belki de bin yılın en büyük felaketini yaşadık” ifadelerini kullandı.

Deprem bölgelerinde evleri yıkılan insanların yeniden çatı altına kavuşması dileğiyle konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifiyle yeni evlerin inşa edildiğini anımsattı.

Şampiyon Meleklerin isimlerinin yaşatılması için yapılan her türlü katkının ne kadar kıymetli olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, ailelere sabır dileklerini iletti ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak gerekli desteği sağlayacaklarını da belirtti.

spot_img

Diğer Haberler

Aşırı sıcaklara dikkat!

Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, son dönemde hava sıcaklıklarındaki aşırı artışın çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Sakarya...