KKTC’de Sanatın Rüzgarı Esti

Tarih:

Sosyal Medya

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BRT’nin 60. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında Girne Amfi Tiyatro’da düzenlenen “Winds of Rotary” konserini izledi.

Konserin yapımcılığı ve şefliği Turgay Hilmi tarafından üstlenildi. Symphonic Wind Orchestra Georgensmünd, Alman Rotary Korosu, Vox Africa Korosu ve solistler Gözlem Özdeğirmenci, Eser Öktem, Zübeyde Yıldız ve Nice Kabeya sahne aldı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, konserde yaptığı konuşmada, KKTC’nin Almanya’daki Fahri Konsolosu ve organizasyonun yapımcısı olan sanatçı Turgay Hilmi’ye ve konserde yer alan tüm sanatçılara ülke sanatına ve tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

Uluslararası sanatçıları ülkede ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, yabancı sanatçıların ülke sanatçılarıyla birlikte sahne almasının önemine vurgu yaptı. Siyasi ambargolara rağmen KKTC’nin birçok yabancı sanatçıyı ağırladığını ve Kıbrıslı Türk sanatçıların da yurtdışında ülkeyi başarıyla temsil ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, konserin SOS Çocuk Köyü ve Kıbrıs Türk Ortopedik Engelliler Derneği yararına düzenlendiğini ve halkın ve sivil toplum örgütlerinin gösterdiği dayanışmanın önemini vurguladı.

spot_img

Diğer Haberler

Aşırı sıcaklara dikkat!

Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, son dönemde hava sıcaklıklarındaki aşırı artışın çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Sakarya...