Dursun Oğuz Kimdir?

Tarih:

Sosyal Medya

1966 yılında (Ayvacık Çarşamba), Samsun’da doğdu.1975 yılında KKTC’ye geldi. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, Yüksek Lisansını YDÜ Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlanması ve Ekonomisi Anabilim Dalında tezli olarak tamamladı.

1996 yılında Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Gazimağusa Bölge Müdürlüğü’nde göreve başladı. Sivil Savunma Teşkilatı’nda birçok yurtiçi ve yurtdışı eğitimi yanında, ABD’de Fullbright Komisyonu’nun düzenlediği Arama Kurtarma Eğitimine katıldı.

2009 yılında Sivil Savunma Gazimağusa Bölge Müdürlüğü görevinden ayrılarak, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’ne atandı. Uzun yıllar futbolcu, yönetici ve amatör antrenörlük yaptı. KKTC Karadeniz Kültür Derneği, Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. KKTC Gazimağusa Maraş Masterleri Derneği  Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

28 Temmuz 2013 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi’nden Gazimağusa Milletvekili seçildi. Meclis Divan Katibi olarak görevini yürüttü. UBP Grup Başkan Vekilliği yaptı.

7 Ocak 2018 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde, yeniden Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa Milletvekili seçilmiştir. 22 Mayıs 2019 tarihinde kurulan Ulusal Birlik Partisi – Halkın Partisi Koalisyon Hükümetinde, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı. Bu görevi, 9 Aralık 2020 tarihinde sona erdi. 9 Aralık 2020 tarihinde kurulan UBP-DP-YDP Koalisyon Hükümetinde Maliye Bakanı olarak görev aldı. 5 Kasım 2021 tarihinde kurulan UBP-DP Koalisyon Hükümetinde de yeniden Maliye Bakanı olarak görevini sürdürdü.

23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa Milletvekili seçildi. 7 Şubat 2022 tarihinde yemin ederek Milletvekilliği görevine başladı.

Maliye Bakanı olarak Bakanlık görevi 21 Şubat 2022 tarihinde sona erdi. Yine bu tarihte kurulan UBP-DP-YDP Koalisyon Hükümetinde Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı.

25 Nisan 2022 tarihinde kurulan UBP-DP-YDP Koalisyon Hükümetinde de bu  görevini devam ettirdi.

12 Mayıs 2022 tarihinde kurulan UBP-DP-YDP Koalisyon Hükümetinde de yine Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_img

Diğer Haberler

Aşırı sıcaklara dikkat!

Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, son dönemde hava sıcaklıklarındaki aşırı artışın çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Sakarya...