BTM Kurulu 5 Ağustos 2023 tarihinde oynanan maçlarla ilgili toplandı

Tarih:

Sosyal Medya

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) Kurulu 5 Ağustos 2023 tarihinde oynanan maçlarla ilgili toplandı. İktisatbank BTM 2.Lig müsabakaları ile ilgili disiplin cezalarını görüşen kurul, Niyazi Güvenir başkanlığında bir araya geldi.

KTFF BTM Kurulu’nun aldığı kararlar şöyle;

KIRMIZI KART VE DİSİPLİN CEZALARI
Oğuzhan Kara (Ağırdağ Boğaz TSK)
3 Maç
Özgür Türüt (Sadrazam Kayalar SK)
1 Maç
İzzet Şerifoğlu (Atoll Kozanköy SK)
2 Maç
Mahmut Kurtarankartal (Atoll Kozanköy SK)
2 Maç
Ali Küçükoğlu (Serdarlı GB)
1 Maç
Erhan Alar (Serdarlı GB)
3 Maç
Erkut Mantar (Serdarlı GB)
2 Maç
Bayram Temel (Ergazi GSK)
3 Maç

 

TEKNİK DİREKTÖR, ANTRENÖR, YÖNETİCİ VE KULÜP PERSONELİ
Mehmet Bozat (Serdarlı GB)
3 Maç

 

4 SARI KART NEDENİYLE 1 MAÇ CEZALI OYUNCULAR
Onur Bozkurt (Ağırdağ Boğaz TSK)
Umut Arslan (Yeniceköy ZSK)
Efe Efeoğlu (Serdarlı GB)

 

BTM KURULU KARARLARI

1) İktisatbank BTM 2. Ligi’nde oynanan yarı final maçları tescil edilmiştir.

2) 5 Ağustos 2023 tarihinde Kozanköy Raif Rauf Denktaş Stadı 19240 maç numarasıyla oynanan İktisatbank BTM 2.Lig Play-Off Atoll Kozanköy SK – Serdarlı GB karşılaşmasında Serdarlı GB başkan ve taraftarlarının yaratmış olduğu saha olaylarının yanında Serdarlı GB Başkanı Mete Sağır’ın müsabaka sırasında, müsabaka hakemlerine ve KTFF mensuplarına yönelik kişilik haklarına saldırı, hakaret, küfür ve tehdit içerikli söylemleri ve müsabakanın ardından sosyal medya hesaplarında yapmış olduğu sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle KTFF Disiplin Talimatı’nın 41. ve 37. Maddesi uyarınca Kurulumuza 8.8.2023 tarihli disiplin sevkini değerlendirmek için gerekli müsabaka raporları incelenmiş, Serdarlı GB Başkanının savunması alınmış ve aşağıdaki kararlar üretilmiştir.

Serdarlı GB takımının 4814 lisans numaralı Başkanı Mete Sağır’ın örnek kişilik sergilemesi gerekirken, saha olaylarında başı çekmesi, KTFF saygınlığını zedeleyici, futbolun değerini düşüren, sporda şiddet veya düzensizliği teşvik eden, taraftar eylemlerine sebebiyet verebilecek mahiyette beyanlarda bulunan ve hakemlere saldırması, küfürler etmesi nedeniyle DT 37/1 (b) 75 gün ve 41/1 (b) uyarınca 90 gün, toplamda 165 gün hak mahrumiyeti verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Ayrıca yine aynı maçta, Serdarlı GB Kulüp Başkanının saha içindeki olaylarda başı çekmesi, sosyal medyadaki söylemleri ve müsabaka taraftarlarının yarattığı saha olayları nedeniyle, DT 37, DT 41 ve DT 44. Maddelerine aykırı hareket ettiğinin tespiti yapılmıştır. Bu cihetle, Serdarlı GB Kulübüne, DT 37/2 maddesine uyarınca 2.500 TL (İki Bin Beşyüz TL), DT 41/1 (B) uyarınca 2.500 TL (İki Bin Beşyüz TL) ve DT 44/1 (B) uyarınca 2.500 TL (İki Bin Beşyüz TL), toplamda 7.500 TL (Yedi Bin Beş Yüz TL) para cezası verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Bilgi ve gereği rica olunur.

Niyazi GÜVENİR
BTM Kurulu Başkanı

spot_img

Diğer Haberler

Aşırı sıcaklara dikkat!

Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, son dönemde hava sıcaklıklarındaki aşırı artışın çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Sakarya...