Ana Sayfa Blog

Gökduman: Geniz eti büyümesi, çocuklarda ciddi sorunlara yol açabilir

0

Çocuklarda geniz etinin fizyolojik olarak 1-1.5 yaştan itibaren büyümeye başlayıp 5-6 yaşlarında büyüklük olarak pik yapıp gerilemeye başladığını vurgulayan Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ali Rıza Gökduman, “Geniz eti ergenlikle beraber genellikle ortadan kaybolur. Ancak normalden fazla büyüdüğü durumlarda zamanında tedavi edilmezse büyüme- gelişme geriliğine, dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, ağız çene ve diş yapısında bozulmalar gibi ciddi sorunlara yol açabilir” dedi.

Çocukluk çağında en sık karşılaşılan hastalıklardan birisinin geniz eti rahatsızlıkları olduğunu belirten VM Medical Park Samsun Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. Ali Rıza Gökduman, bilgilendirmede bulundu.

Fizyolojik süreç içerisinde genetik ve çevresel faktörler, alerjik durum, geçirilen hastalıklar gibi sebeplerden ötürü geniz etinin aşırı büyüyüp, bulunduğu bölge olan nazofarenksi tamamen kapatarak burun tıkanıklığı ve horlama gibi semptomlara sebep olabildiğini söyleyen Op. Dr. Ali Rıza Gökduman, “Geniz eti, burnun yutağa açılan arka kısmını kapatıp sık tekrarlayan ve uzun süre geçmeyen sinüzit gibi rahatsızlıklara sebep olabilir. Bunun dışında, anatomik olarak geniz etinin oluştuğu ‘nazofarenks’ olarak adlandırdığımız bölgede orta kulağın havalanmasını sağlayan östaki tüpleri açıldığından, bu bölgedeki tıkanıklıklar orta kulağında havalanmasını bozmakta ve dolayısıyla geçirilen üst solunum yolu hastalıklarına eşlik eden orta kulak enfeksiyonları ve uzun süre geçmeyen orta kulakta sıvı olması durumuna da sebep olmaktadır” ifadelerine yer verdi.

“Çocukların gelişimini engelleyebilir”

Çocuklarda sık tekrarlayan üst solunum yolu hastalıkları, orta kulak enfeksiyonları, burun tıkanıklığı ve horlama gibi durumlarda çocuklarda geniz etinin normalden fazla büyümüş olabileceği ele alınması gerektiğini belirten Op. Dr. Gökduman, “Geniz eti, burun tıkanıklığı ve horlama durumuna, bazen de ‘apne’ dediğimiz uykuda nefesin kesilmesi de eşlik edebilmektedir. Bu durum çocuklarda büyüme gelişme geriliğine, dikkat eksikliğine, öğrenme güçlüğüne, ağız çene ve diş yapısında bozulmalara yol açabilmektedir” dedi.

“İlaç tedavisi sonuç vermezse ameliyatla alınabilir”

Geniz eti semptomları gözlemlendiğinde, hastanın kulak burun boğaz hekimi tarafından değerlendirilmesi ve gerekli tedavinin planlanmasının gerektiğini söyleyen Op. Dr. Gökduman, şu bilgileri paylaştı:

“Bazen eşlik eden enfeksiyonların ve alerjinin tedavi edilmesiyle semptomlarda gerileme olabilirken, medikal tedavinin etkin olmadığı durumlarda ise geniz etinin ameliyatla alınması gerekmektedir. Günümüzde geniz eti, anestezi altında klasik yöntemle kazınarak alınabilmekte veya endoskopik yöntemle koblatör yardımıyla daha kanamasız olarak çıkartılabilmektedir. Her iki yöntemde de çocuklar kısa süren, görece basit bir operasyonla kısa sürede sağlığına kavuşabilmektedir” şeklinde konuştu.

Gülben Ergen yeni klibi için kamera karşısına geçiyor

0

Gülben Ergen’in Sezen Aksu imzalı şarkısı ‘Nanik’ 12 Temmuz’da müzik severlerle buluşuyor. Evinde ekibiyle hazırlık yapan Gülben Ergen yüzlerce kostüm arasından çok özel tasarımlar seçti. Klip için saçına rasta yaptıran Ergen bu hafta kamera karşısına geçecek. ‘Nanik’ Gülben Ergen’in bugüne dek seslendirdiği 12’nci Sezen Aksu şarkısı olacak.

Dr. Mustafa Yaşan: Deniz suyu kalp sağlığına iyi geliyor

0

Denizdeki hidrostatik basınç ve suyun hareketli olmasının kan dolaşımını hızlandırarak kan basıncını düşürdüğünü ve kalp-damar sağlığı üzerine iyileştirici etki yaptığını söyleyen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Yaşan, “Yüzme vücuttaki hemen hemen her kas grubunu çalıştırarak kalp sağlığını iyileştirir, dolaşımı ve dayanıklılığı artırır” dedi.

Deniz suyunun hayatımızı zenginleştiren, doğal şifa veren bir su olduğunu dile getiren Liv Hospital Samsun Kardiyoloji Kliniği’nden Uzm. Dr. Mustafa Yaşan, deniz ve kalp sağlığı arasındaki ilişki hakkında bilgilendirmede bulundu.

Dünya yüzeyinin yüzde 68’inden fazlasını kaplayan tuzlu suyun insan sağlığına faydalarının bilimsel olarak inceleme konusu olduğuna dikkat çeken Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Yaşan, insan vücudunun da benzer oranda bu değerli sıvıdan oluşmasının tesadüf olmadığını dile getirdi. Uzm. Dr. Yaşan, deniz suyunun sağlığa faydalarını anlattı.

“Deniz suyu dolaşım sisteminizi düzenler ve kalp sağlığınıza iyi gelir”

Denizdeki hidrostatik basınç ve suyun hareketli olmasının kan dolaşımını hızlandırarak kan basıncını düşürdüğünü ve kalp-damar sağlığı üzerine iyileştirici etkisinin olduğunu vurgulayan Uzm. Dr. Yaşan, şu bilgileri paylaştı:

“Yüzme vücuttaki hemen hemen her kas grubunu çalıştırarak kalp sağlığını iyileştirir, dolaşımı ve dayanıklılığı artırır. Su direnci havadan yaklaşık 44 kat daha fazla olduğundan denizde yüzmek, kalbi ve akciğerleri güçlendirmenin etkili bir yoludur. Yüzmek eklemlere fazla yük bindirmeyeceğinden her yaş ve fitness seviyesine uygundur. Sahilin sakin ortamı kan basıncını düşürmeye ve rahatlamayı teşvik ederek kardiyovasküler sağlığı daha da destekleyebilir. İster hafif bir yüzme, ister güçlü bir deniz egzersizi olsun, tuzlu suda olmanın kalp sağlığına faydaları önemli ve kalıcıdır.”

“Deniz suyunun gençleştirici etkisi vardır”

Deniz suyunun kişiyi yenilenmiş hissettirdiğini belirten Uzm. Dr. Yaşan, “Tuzlu sudaki yüksek magnezyum seviyeleri sayesinde denizin içinde veya yakınında olmak kaslarınızı ve sinir işlevlerinizi düzenlemenize, kan şekeri seviyenizi düzenlemenize ve hatta uykunuzu iyileştirmenize yardımcı olabilir. Bu çoğu zaman kendinizi yenilenmiş hissetmenize neden olur. Dalgaların ritmik sesleri aynı zamanda sirkadiyen ritminizi dengelemenize de yardımcı olur” dedi.

“Cildinizi iyileştirir”

Alkali bir su olan deniz suyunun magnezyum, çinko, demir ve potasyum gibi mineraller bakımından zengin olduğunu sözlerine ekleyen Uzm. Dr. Yaşan, “Bu mineraller iltihabı azaltmaya, cildimizi korumaya ve her türlü sıyrık, kesik veya yarayı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Tuzlu su ayrıca selülit görünümünü azaltabilen lenf sıvısının akışını artırmada da etkilidir. Vücudumuzun çalışması ve gelişmesi için eser minerallere de ihtiyacı vardır. Öyle ki deniz suyu ihtiyacımız olan temel eser miktardaki besin maddelerinin çoğunu içerir. Bunlara magnezyum, manganez, kobalt, sodyum, kalsiyum, potasyum ve bor dâhildir. Ancak endişelenmeyin, bu eser mineralleri elde etmek için tuzlu su içmenize gerek yok. Denizin içinde veya yakınında olduğunuzda cildiniz tarafından vücudunuz tarafından emilirler” şeklinde konuştu.

“Nefesinize iyi gelir”

Denizde yüzmenin nefes alıp verirken hissettiğimiz tıkanıklığın açılmasına yardımcı olabileceğine dikkat çeken Uzm. Dr. Yaşan, “Deniz suyu saman nezlesi, sinüzit ve astım semptomlarını hafifletebilir. Bunun nedeni denizdeki tuzlu suyun iltihabı azaltması ve vücudunuzun kendi sıvılarını taklit etmesidir. Deniz havası yüksek tuz içeriğine sahip olduğundan aslında daha yoğundur ve bu da nefes aldıkça boğazınızı ve solunum sisteminizi temizleyeceği anlamına gelir. Sonuç olarak daha rahat nefes alınabilir ve daha kaliteli bir uyku uyumanıza neden olur. Deniz havasının nispeten daha serin olması nedeniyle gün içerisinde sizi daha uyanık ve enerjik tuttuğu da bilinmektedir” ifadelerini kullandı.

“Deniz suyu sizi rahatlatır”

Deniz suyunun rahatlatıcı etkilerine de dikkat çeken Uzm. Dr. Yaşan, şu bilgileri paylaştı:

“Sahilde yalınayak yürürken hiç dünyayla barışık hissettiniz mi? ‘Topraklanma’ olarak bilinen bu olgunun bilimsel bir nedeni vardır. Serbest radikal formundaki pozitif elektronlar vücudumuzda birikebilir. Negatif yüklü kum ve tuzlu su ile doğrudan temas bunu dengeler. Bu nedenle sahilde olduğunuzda muhtemelen daha enerjik ve rahat hissedersiniz. Çoğumuzun doğal olarak denize çekildiğini hissetmemizin nedeni budur.”

“Bağışıklık sistemini güçlendirir”

Deniz suyunun bağışıklık sistemine olumlu etkileri olduğunu dile getiren Uzm. Dr. Yaşan, “Deniz suyu bağışıklık sistemine, anemiye ve yüksek kan şekeri düzeylerine iyi gelir. Bu nedenle modern tıpta, özellikle bağışıklık sistemimize yardımcı olma özelliği nedeniyle artık her zamankinden daha fazla kullanılıyor. Ayrıca tuzlu su virüslere, bakterilere ve patojenlere karşı direncimizi arttırır” dedi.

“Sindirim sistemine iyi gelir”

Deniz suyunun sindirim sistemi için de bazı faydaları olduğuna değinen Uzm. Dr. Yaşan, “Az miktarda yutulan deniz suyu kalın bağırsağınızın temizlenmesine yardımcı olabilir. Tuzlu su içmenin neden olduğu bu uyarılmış bağırsak hareketi, detoks benzeri bir etki oluşturarak toksinleri, atık maddeleri ve mevcut parazitleri ortadan kaldırır” diye konuştu.

“Deniz suyu sakinleştirir”

Uzm. Dr. Yaşan, deniz suyunun psikolojik açıdan olumlu etkilerini ise şöyle açıkladı:

“İster kumlu bir kıyıya hafifçe vuran su, ister deniz bariyerini döven büyük dalgalar olsun, suyun büyüleyici etkisi çoğu zaman kaygısız bir transa girmenize yardımcı olmak için yeterlidir. Suyun hem görsel hem de işitsel unsurlara sahip olması yumuşak bir odaklanmaya girmenize yardımcı olur; bu, farkındalık veya meditasyon uygulamaları sırasında meydana gelen türden bir şeydir.”

Aşırı sıcaklara dikkat!

0

Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, son dönemde hava sıcaklıklarındaki aşırı artışın çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiğine dikkat çekti.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, artan sıcaklık ve nem oranının, vücut ısısını dengede tutmaya yarayan terleme döngüsünde olumsuz etkilere yol açtığını belirtti. Çokluk, özellikle yaşlılar, bebekler, aşırı kilolular, gebeler ve kronik hastalığı olan kişilerin daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Gün içerisinde 10.00 ila 16.00 saatlerin arasının sıcaklığın yükseldiğini belirten Uzm. Dr. Çokluk, bu saatlerde mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini dile getirdi.

Güneş altında çalışanların korunmasız kalmamaya ve güneşe direk maruz kalmamaya özen göstererek, aşırı hareketlerden kaçınmasının önemli olduğunu ifade den Çokluk, aşırı sıcaklara karşı korunma önlemlerinin şöyle anlattı: “Dışarıda açık renkli, hafif, bol ve sıkı dokunmuş kumaşlardan yapılan giysiler giyilmeli; şapka ile güneş gözlüğü kullanılmalı. Güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde (10.00-16.00) denize girilmemeli ve güneşlenilmemeli. Diğer saatlerde denize girerken koruyucu krem, şapka ve gözlük kullanılmalı. Yoğun fiziksel aktivite ve spor sabah ve akşam saatlerinde yapılmalı, her saatlik spor için 2-4 bardak sıvı alınmalıdır. Risk altındaki yetişkinler ve yaşlılar, günde en az iki kez sıcak çarpması yönünden izlenmeli, bebekler ise daha sık izlenmelidir. Bebek, çocuk, engelliler ve hayvanlar kapalı ve park etmiş araçlarda bırakılmamalıdır. Kapalı alanlar iyi havalandırılmalı, güneş gören pencereler gölgelendirilmelidir. Sık sık duş alınmalı; duş imkanı mümkün değilse ayaklar, eller, yüz ve ense soğuk suyla ıslatılmalıdır.”

Sıcak havalarda beslenme önerilerinde de bulunan Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, terleme ile artan sıvı ve mineral kaybını önlemek için daha fazla sıvı alınması gerektiğinin altını çizdi. Susuzluk hissi olmasa bile günde en az 2-2,5 litre (12-14 su bardağı) sıvı tüketilmesinin önemine değinen Çokluk, beslenme önerilerin şu şekilde sıraladı: “Sıvı alımında su içmek esas olmakla beraber, su dışı sıvı alımında kahve, çay ve gazlı içecekler yerine süt, ayran ve meyve suyu gibi içecekler tercih edilmelidir. Sıvı alımı kısıtlanmışsa veya idrar söktürücü ilaç kullanılıyorsa doktora danışılmalıdır. Kafein, alkol ve fazla şeker içeren içecekler tüketilmemelidir. Kahvaltıda az yağlı peynir, zeytin ve taze sebzeler tercih edilmeli, kafeinli içecekler yerine süt, meyve suyu, ıhlamur ve kuşburnu çayı içilmelidir. Yağlı ve kızartılmış yiyeceklerden kaçınılmalı, yemeklerde bitkisel sıvı yağlar kullanılmalı ve sağlıklı pişirme yöntemleri uygulanmalıdır. Vücut direncini artırmak ve vücudun yeterli miktarda vitamin ve mineral almasını sağlamak için bol miktarda sebze ve meyvetüketilmelidir. Mide kramplarına neden olabileceği için çok soğuk ve buzlu içecekler tercih edilmemelidir.”

Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, sıcak havalarda alınacak bu önlemlerle sağlığımızı koruyabileceğimizi belirterek, vatandaşların bu uyarılara dikkat etmeleri ve gerektiğinde sağlık kuruluşlarına başvurmayı ihmal etmemelerini kaydetti.

Gülben Ergen yeni şarkısı ‘Nanik’ ile yaza damga vuracak

0

Bugüne dek ‘Küt Küt’, ‘Kanıma Dokunuyor’, ‘Arka Sokaklar’, ‘Sandık Lekesi’, ‘İnsanlık Hali’, ‘Yasa’, ‘Yani’, ‘Mış Gibi’, ‘Yansın Bakalım’, ‘İnfilak’ ve ‘Bu Benim Hayatım’ gibi 11 hit şarkısını seslendirdiği Sezen Aksu şarkılarıyla büyük başarılara imza atan Gülben Ergen’in 12. Sezen şarkısının adı ‘Nanik’

Gülben Ergen yeni şarkısının adının ‘Nanik’ olduğunu ve Temmuz ayının 2’nci haftası müzik severlere buluşacağını duyurdu.

Hande Özkaş’a Ünlü Desteği

0

İrem Derici’nin prodüktör olarak imza attığı ilk yapım Hande Özkaş’ın ‘Geceler Kara’ şarkısı oldu. Listelere hızlı bir giriş yapan şarkının klibinde İrem Derici, Enis Arıkan, Tankurt Manas ve Murat Balcı da oynadı…

Şarkıcı olarak pop dünyasındaki yerini sağlamlaştıran İrem Derici, Sezen Aksu, Nilüfer ve Kenan Doğulu’nun izinden giderek prodüktörlüğe adım atmıştı. İlk prodüksiyonunu vokalisti ve yakın dostu Hande Özkaş için yapan yaptı: ‘Geceler Kara’ 

Hande Özkaş’ın ilk profesyonel çalışması ‘Geceler Kara’nın sözü ve müziği Altan Çetin’e düzenlemesi Ateş Berker Öngören’e ait. Klibin yönetmenliğini Ecem Gündoğdu üstlendi. Klipte Hande Özkaş’a yakın dostları İrem Derici, Enis Arıkan, Tankurt Manas, Murat Balcı eşlik etti. 

Müzik listelerinde hızla yükselen Hande Özkaş dostlarından gördüğü destek için müteşekkir olduğunu ve bundan sonraki çalışmaları için motivasyonunun tavan yaptığını söyledi.

LBO, Latin rüzgarı estirdi

0

KKTC- Lefkoşa Belediye Orkestrası  (LBO), 2023-2024 sezonunu dün akşam gerçekleştirdiği Latin Ezgileri Konseri ile kapattı.

Arkın Sayar’ın solist olarak yer aldığı konseri bazı belediye meclisi üyeleri de izlerken konseri izlemeye gelen müzikseverler keyifli saatler geçirdi

Lefkeliler Hanı’nda gerçekleştirilen konserde LBO, Blue Bossa, Bessame Mucho, Dos Gardenias, Manha de Carnaval ve Sensiz Yıllarda gibi sevilen parçalarını icra ederken seyirciler de hareketli parçalara eşlik etti.

Masa Sandalye Firması, Etkinlikleriniz İçin Profesyonel Çözümler

0

Özel etkinliklerinizde konforu ve şıklığı bir arada sunmak için Masa Sandalye Firması olarak size özel çözümler sunuyoruz. Her türlü organizasyonunuz için ihtiyacınız olan masa ve sandalyeleri en yüksek kalite standartlarıyla sağlıyor, etkinliğinizin başarısına katkıda bulunuyoruz.

Geniş Ürün Yelpazesi ve Özelleştirilebilir Seçenekler

Masa Sandalye Firması olarak, çeşitli tarzlara ve etkinlik türlerine uygun geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Ayrıca farklı renk seçeneklerinde de masa ve sandalyelerimizi kiralama hizmetinize sunuyoruz.

Estetik görünüm

Misafirlerinizi ağırlarken, etkinlik alanınızın atmosferini doğru masa ve sandalye seçimleriyle şekillendiriyoruz. Masa ve sandalyelerimiz, dayanıklı malzemelerden üretilmiş olup, hem sağlamlığı hem de estetik görünümü ile dikkat çekiyor. Kaliteyi ve şıklığı bir arada sunarak, etkinliğinizin her anını özel kılıyoruz.

Profesyonel Hizmet ve Güvenilirlik

Biz, Masa Sandalye Firması olarak, müşterilerimize kaliteli hizmet sunmanın yanı sıra güvenilirlik ve profesyonellikle de öne çıkıyoruz. Etkinlik planlama sürecinizde her adımda size destek oluyor, ihtiyaçlarınıza uygun masa ve sandalye seçimlerinizi zamanında teslim ediyoruz. Kurulum ve teslimat süreçlerinde de sizlere yardımcı oluyor, etkinliğinizin sorunsuz geçmesini sağlıyoruz.

Neden Biz?

  • Çeşitlilik ve Özelleştirme: Geniş ürün yelpazesi ve özelleştirilebilir seçenekler.
  • Kalite Garantisi: Dayanıklı ve estetik masa ve sandalyelerimizle kaliteyi ön planda tutuyoruz.
  • Profesyonel Destek: Deneyimli ekip ve müşteri odaklı hizmet anlayışı.
  • Müşteri Memnuniyeti: Her zaman memnuniyetinizi ön planda tutuyor, etkinliğinizin başarısını garanti altına alıyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

Siz de etkinliğiniz için en doğru masa ve sandalye çözümlerini bulmak ve kaliteli hizmetimizden yararlanmak için hemen Masa Sandalye Firması’nın profesyonel ekibiyle iletişime geçin. Web sitemizi ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilir, ürünlerimizi inceleyebilir ve teklif talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim:
0535 227 91 25

0536 647 32 47

0536 917 27 49

0212 706 74 71

adilorganizasyon@gmail.com

info@adilorganizasyon.com

https://www.masasandalyefirmasi.com/

 

Bodrum Yat Kiralama: Ege’nin Cennetinde Unutulmaz Bir Deneyim

0

Bodrum’da Yat Kiralama Avantajları

Bodrum, muhteşem koyları, berrak denizi ve tarihi zenginlikleri ile tatilcilerin gözdesi bir yerdir. “Bodrum yat kiralama” hizmetleri, bu eşsiz coğrafyada unutulmaz bir tatil deneyimi sunar. Yat kiralayarak Bodrum’un saklı güzelliklerini keşfetmek, hem konforlu hem de keyifli bir tatil geçirmenizi sağlar.

Neden Bodrum Yat Kiralama Tercih Edilmeli?

Eşsiz Koylar ve Plajlar: Bodrum’da yat kiralama ile ulaşabileceğiniz birçok bakir koy ve plaj bulunur. Kara yoluyla erişilemeyen bu bölgeler, doğanın tadını çıkarmanız için ideal yerlerdir.

Tarihi ve Kültürel Zenginlikler: Bodrum, antik çağlardan günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yat kiralama ile bu tarihi ve kültürel zenginliklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Konfor ve Lüks: Bodrum yat kiralama seçenekleri arasında lüks yatlar, motoryatlar ve guletler bulunmaktadır. Konforlu ve donanımlı yatlar, tatilinizi en üst seviyede geçirmenizi sağlar.

Bodrum Yat Kiralama Fiyatları 2024

Bodrum yat kiralama fiyatları, yatın tipi, kiralama süresi ve sezon gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak, yüksek sezonda fiyatlar daha yüksek olabilir. Ancak, erken rezervasyon fırsatları ile daha uygun fiyatlarla yat kiralama şansına sahip olabilirsiniz.

Yat Kiralama Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erken Rezervasyon: Tatil planlarınızı önceden yaparak erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

Yat Tipi Seçimi: Tatil süreniz, kişi sayısı ve bütçenize göre en uygun yat tipini seçmelisiniz.

İhtiyaçlarınızı Belirleyin: Yemek, su sporları ekipmanları ve diğer özel isteklerinizi önceden belirterek eksiksiz bir tatil geçirebilirsiniz.

Bodrum’da Popüler Yat Rotaları

Bodrum’dan yola çıkarak keşfedebileceğiniz popüler yat rotaları arasında, Gökova Körfezi, Kos Adası ve Datça Yarımadası bulunur. Bu rotalar, muhteşem doğa manzaraları ve kültürel zenginlikleri ile ünlüdür.

Bodrum yat kiralama“, Ege’nin cennetinde unutulmaz bir tatil deneyimi sunar. Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Bodrum’da, yat kiralayarak eşsiz koyları ve plajları keşfetmek, sevdiklerinizle birlikte keyifli anılar biriktirmenizi sağlar. Erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirerek, konforlu ve lüks bir yat tatili için ilk adımı atabilirsiniz.

Fotoğraf: Mike Anast: https://www.pexels.com/tr-tr/fotograf/deniz-doga-plaj-su-10199380/

“DASEIN” sanat sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu

0

KKTC- “DASEIN” sanat sergisi Gönyeli’de HT Art Studio’da düzenlenen açılış töreni ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergide yer alan eserleri inceleyen Cumhurbaşkanı Tatar, sergiye katılan sanatçı ve vatandaşlarla sohbet etti.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar sergi açılışında yaptığı konuşmada İstanbul’da Kıbrıs Türk Kültür Derneği’nde 35 yıl önce Kıbrıs Türk Kültürü’nü tanıtmak ve yaymak için birlikte çalıştıkları Hare Tahir’in yıllar sonra Gönyeli’de açtığı sergi salonunda uluslararası bir sergi düzenlenmesinin önemine dikkat çekti.
Cumhurbaşkanı Tatar, sergide 6 farklı ülkeden, 14 sanatçı ve 39 eserin yer aldığını belirterek, sergiye katılan ve emeği geçenleri tebrik etti.
Cumhurbaşkanı Tatar, Hare Tahir Art Stüdyonun birçok sergiye ev sahipliği yapması ve sanata katkısının devamını diledi.
Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu’nun kültür ve sanat etkinliklerine büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, yaptığı katkılardan dolayı kendisini tebrik etti.